A SPOR TV     A SPOR TVTRT SPOR     TRT SPORTİVİBU SPOR     TİVİBU SPORbeIN SPORTS Haber     beIN SPORTS HaberCBC SPORT     CBC SPORTİDMAN TV     İDMAN TVQAZSPORT     QAZSPORTSPORTS TV     SPORTS TVTjk TV     Tjk TVSPORTKLUB 1     SPORTKLUB 1SPORTKLUB 2     SPORTKLUB 2SPORTKLUB 3     SPORTKLUB 3FUTBOL 1 UKRAYNA     FUTBOL 1 UKRAYNAFUTBOL 2 UKRAYNA     FUTBOL 2 UKRAYNASPORT TV PORTEKİZ     SPORT TV PORTEKİZKANAL FUTBOL     KANAL FUTBOLVİASAT SPORT     VİASAT SPORTSETANTA PLUS     SETANTA PLUSSETANTA SPORTS     SETANTA SPORTSMATCH TV     MATCH TVMATCH Futbol 1 TV     MATCH Futbol 1 TVMATCH Futbol 2 TV     MATCH Futbol 2 TVMATCH Futbol 3 TV     MATCH Futbol 3 TVARENA SPORT 1     ARENA SPORT 1ARENA SPORT 2     ARENA SPORT 2ARENA SPORT 3     ARENA SPORT 3Digi Sport 1     Digi Sport 1Digi Sport 2     Digi Sport 2EUROSPORT     EUROSPORTEUROSPORT 2     EUROSPORT 2BT SPORT 1     BT SPORT 1BT SPORT 2     BT SPORT 2SPORT 1 UKRAYNA     SPORT 1 UKRAYNASPORT 2 UKRAYNA     SPORT 2 UKRAYNAFB TV     FB TVGS TV     GS TVBJK TV     BJK TVFANATİK SPOR TV     FANATİK SPOR TVBURSASPOR TV     BURSASPOR TVTRT 1 HD     TRT 1 HDSTAR TV HD     STAR TV HDKANAL D HD     KANAL D HDTV 8 HD     TV 8 HDFOX TV HD     FOX TV HDSHOW TV HD     SHOW TV HDATV HD     ATV HDKANAL 7 HD     KANAL 7 HDBEYAZ TV HD     BEYAZ TV HDTLC TV     TLC TVD MAX TV     D MAX TVNTV HD     NTV HDCNN TÜRK HD     CNN TÜRK HDHABER GLOBAL TV     HABER GLOBAL TVHABERTÜRK HD     HABERTÜRK HD360 TV HD     360 TV HDFLASH TV     FLASH TVFRM TV     FRM TVTRT BELGESEL HD     TRT BELGESEL HDÜLKE TV HD     ÜLKE TV HD24 TV HD     24 TV HDA HABER HD     A HABER HDTRT HABER HD     TRT HABER HDTV NET HD     TV NET HDHALK TV HD     HALK TV HDA2 HD     A2 HDEKOTÜRK TV HD     EKOTÜRK TV HD1 TV Russia     1 TV RussiaFenerbahçe SK - YouTube     Fenerbahçe SK - YouTubeGalatasaray SK - YouTube     Galatasaray SK - YouTubeBeşiktaş JK - YouTube     Beşiktaş JK - YouTubeBursaspor - YouTube     Bursaspor - YouTubeTrabzonspor - YouTube     Trabzonspor - YouTubeKonyaspor - YouTube     Konyaspor - YouTubeSPOR YORUM     SPOR YORUMBeyaz Futbol İzle     Beyaz Futbol İzleK-SPORT     K-SPORTtest     test

TRT 1 HD KALK GİDELİM


TRT 1 HD: Yayın Akışı


 • 00:00 KUR'AN-I KERİM'İ GÜZEL...
 • 01:45 SAHUR BEREKETİ
 • 03:40 KUR'AN-I KERİM HATM-İ ŞERİF
 • 04:35 GÖNÜL KÖPRÜLERİMİZ
 • 04:55 YUNUS EMRE
 • 05:45 ACEMİ MÜEZZİN
 • 07:05 BENİ BÖYLE SEV
 • 09:50 1'DE BUGÜN
 • 10:00 VUSLAT
 • 13:15 TEK YÜREK
 • 16:05 1'DE BUGÜN
 • 16:15 KUR'AN-I KERİM'İ GÜZEL...
 • 18:30 ANA HABER
 • 19:00 RAMAZAN SEVİNCİ
 • 20:35 KALK GİDELİM

GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ


TRT 1 Canlı izle

Sanılanın aksine Türkiye'nin ilk televizyon kanalı TRT 1 değildir. TRT 1 ülkemizin ikinci televizyon kanalıdır. İfademin arkasındayım. 1. kanalı İstanbul Teknik Üniversitesi 1952 yılında İTÜ TV adıyla kurmuştur. Hatta ortaklığını dünyaca ünlü TV markası Philips yapmıştır. Doğru ifade ise TRT 1, Türkiye'nin ulusal anlamda yayın yapan 1. televizon kanalıdır şeklinde olmalı. İTÜ TV'de TRT 1 Canlı yayın hayatına başladıktan iki yıl sonra 1970 tüm haklarını TRT'ye devretmiştir. Dönem dönem yapılan eleştirilere rağmen TRT 1 Canlı izlenilen bir çok televizyon kanalından daha kaliteli içerik üretmekte, Trt Ana Haber Bülteni'ne daha çok itibar edilmekte, TRT dizilerindeki karakterler hayatımıza daha çok dokunmaktadır. TRT 1 ve bağlı bulunduğu Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'nu Canlı TV'ler den ayıran tek bir özelliği vardır. TRT 1 şirket değildir. Bunun anlamı ise şudur: Şirketler kâr amacıyla kurulur, ilk önceliği budur. Tanımının içinde de kâr etmek ilk sıradadır. TRT'nin amacı ise: "Devletin varlık ve bağımsızlığının, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğünün, toplumun huzurunun, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı ve Atatürk Milliyetçiliğine dayanan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti niteliklerinin korunmasına ve güçlendirilmesine, Devletin her alanda tanıtılmasına, yurt dışında bulunan Türk vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti ile ilişkilerinin sürdürülmesine yardımcı olmak, Atatürk ilke ve inkılaplarının kökleşmesine, Türkiye Cumhuriyetinin çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkmasını öngören milli hedeflerin gerçekleşmesine yardımcı olmaktır". Ben sizlere TRT'nin resmi İnternet sitesinden alıntı yaptım. Dileyenler bir ara tamamını okuyabilir.

Hal böyle iken elektrik faturalarımızdan TRT 1 ve diğer TRT kanallarına elektrik faturalarımızdan alınan pay kalksın demek ipe un sermekten başka bir şey değildir. Ne yani Devlet senden benden almayacakta gidip televizyon yayını yapabilmek için Amerikan halkından mı para isteyecek? İtalya'nın, Almanya'nın, Rusya'nın, Fransa'nın yani hemen hemen her milletin Devlet Televizyonuna ihtiyacı vardır. Aslından bu duruma kazan kazan olarak bakmak en doğru seçim olacaktır. Sizlere farklı açılardan bakarak TRT 1 Canlı izleyicilerinin dolayısıyla hepimizin TRT ile kazandığı yenileri hatırlatacağım.

Siyah beyaz televizyon izlediğimiz yıllarda TRT yönetiminin aldığı kararlar neticesinde 1976 senesinde ilk renkli televizyon yayınını izledik. 1970 yılında kesintisiz 9 saate süren yayını da yine TRT gerçekleştirmiştir. Türk futbol tarihinin ilk naklen (bire bir) yayını İzmir kulübü olan Karşıyaka ile İstanbulspor maçı TRT 1'den canlı yayında izlenebilmiştir (1971). 3 Mart 1974 yılında daha sonraları dünya derbisi sıralamasında her zaman ilk 3'de yerini alacak olan Fenerbahçe Galatasaray maçı ilk kez TRT 1 Canlı olarak seyrettirmiştir. Trt Teleteks yayını adını verdiği uzaktan erişilebilen bilgiyi 1990'lı yılların başında hizmete sokarak bugünkü İnternet'den Canlı TV izlemenin temellerini atmıştır. TRT 1'de 2011 yılında ilk bölümleri yayınlanan Leyla ile Mecnun adlı dizi, dünya dizi oteritelerince bugüne kadar çekilen dünya genelindeki en iyi ilk 50 dizi içerisinde yer almıştır. Türk halkı TRT 1 Canlı yayın saatinde Ülkemizin en değerli sanatçılarından biri olan (rahmetle anıyorum) Sayın Barış Manço'yu 7'den 77'ye adlı program ile tanımış oldu. Programın bir bölümünde Adam Olacak Çocuk adlı yapımı yine sevgili Barış Manço sunmuştur. üç, beş yaşındaki çocukların şarkı söylemesi ve Barış Manço ile olan diyalogları benimde içinde bulunduğum bugünün babalarına çocukları ile olan iletişiminde öncülük etmiştir. Programın 1988-1998 arasında çekildiği göz önüne alındığında bir çocuğa kocaman adammış gibi sorular sorup yanıtlarını dinleyebilmek, onları alkışlatıp kendine olan öz güvenlerinin gelişmesini sağlamak gibi kavramların bilinmemesine rağmen TRT 1 bunu yapan ilk televizyon kanalı olmuştur. Konu çocuklara gelmişken efsana çizgi dizi He Man, Şeker Kız Candy, Temel Reis, Casper, Voltran gibi dönemin iz bırakan çizgi filmleri de TRT 1 de yayınlanmıştır. Tüm bunları düşündüğümde elimi vijdanıma koyarak huzurla diyorum ki "İyi varsın TRT 1."

Yeni Dönemde TRT 1 izle

2016-2017 yeni yayın döneminde TRT 1 izlemek için geçerli muhteşem yayınlar TV seyircisi ile buluşacak. Trt 1 son bir kaç sezondur dikmiş olduğu fidanların meyvesini toplamaya başladı. Diriliş Ertüğrul bunun ispatı niteliğinde bir dizi. Daha ilk bölümünde kaptığı günün en çok izlenme oranını her hafta üzerine koyarak sürdürdü. Çarşamba günlerinin tek hakimi. Yayınlanan diğer TRT 1 dizileri içinde yeri çok özel. Filinta, Seksenler, Baba Candır, Sevda Kuşun Kanadında ve Yeşil Deniz kanalda gösterilen diğer diziler olarak yeni dönemde ekranda olacak.

Diriliş Ertuğrul: Türk halkının tarihini öğrenme çabasıdır. Atası ile gurur duyma, geçmişinde var olan asil duyguların bugün tekrar canlandırma isteği, "Eski köye yeni adet getirme" Diyenlere inatla direnişi, Bizden adam çıkmaz sendromuna tokat gibi yanıtır aslında. Dizinin bu başarısının altında yatan en önemli etken, bu duyguların Çarşamba akşamları 20.45 dışa vurumu olarak görülmelidir. Yoksa dünyanın en iyi oyuncuları ile en iyi senoryasını yazın, vatandaşın hissiyatına dokunmadığı sürece bir başarı yakalayamayacatır. Bu sinerjinin oluşmasında dizinin alt yapıya verdiği öneminde etkisi olduğunu akıldan çıkarmamak gerek. Dizide giyilecek kıyafetler, tarihi mekanların yaratılması, oyuncuların kılıç ve at binme eğitimi almaları... Sonrasında ki 5 aylık dönemde ise dizi çekimleri Türkiye'de ilk kez Hollywood setlerini aratmayacak şekilde bir ortam hazırlanarak yaklaşık 6 futbol sahası genişliğinde bir film platosu oluşturulmuştur. 1. bölümü çekebilmek için harcanan emek 3 haftadan fazla sürmüştür. Birinci sezonunda Kayı Boyu'nun Anadolu'ya gelişi anlatılırken, ikinci sezonda Tapınak Şövalyeleriyle girişilen kıyasıya mücadeleye tanık olduk. 2016-2017 sezonu yeni bölümleri ile Diriliş Ertuğrul TRT 1 izlememize vesile olacak.

Baba Candır: Eşini kaybettikten sonra çocuklarına hem analık hem de babalık yapan Salih Usta'nın, onları büyüttükten sonra da gölgeleri gibi yanlarında olma isteğidir anlatılan. Pazar akşam 8'de.

Yeşil Deniz: Ege deyince akla gelen iki şey gelir. 1 deniz, 2 Ege insanının şivesi. En azından dışarıdan Ege böyle gözükür. Oysa birde Ege'nin anlatılmayan hep denizin gölgesinde kalmış bereketli toprakları vardır. İnsanın doğa ile mücadelesi vardır. Bu toprakların denize olan mesafesi de 300 km'ye yakındır. Iraktır sizin anlayacağınız. İşte o topraklara taktıkları lakap Yeşil Deniz'dir. Yöre halkı doksanlı yılları yaşarken ahalinin tek eğlencesi Ova FM radyosudur. İstek saatleri sosyalleşmenin tavan yaptığı anlardan önde gelen vakitİdir. Pazartesi akşam 20'de yeni sezon TRT 1 ekranında olacak.

Filinta: Osmanlı polisiyesi. İlk sezonunda rayting konusunda gereken ve beklenenin altına kalan yapım 2016-2017 yeni sezon bölümleri için daha önce benzerine hiç rastlamadığımız radikal kararlarla yoluna devam etme kararı aldı. Türklerin bir zamanlar hakim olduğu Avrupa ve Balkanlar'da Filinta rüzgarı esecek. Bazı bölümler buralarda çekilirken, Hollywood'da çok önemli projeler imza atmış isimlerle sözleşmeler yapıldı. Spider Man, Titanic, Temel İç Güdü gibi filmler de çalışmış bir çok isim Filinta'da danışman olarak işe başladı bile. Cuma günleri saat 20.00'de

Seksenler: Diziye yeni nesil pek rağbet etmese de Seksenler yaşanan bir dönemin tanıklığını yapıyor. Benim çocukluğum seksenlerde geçmedi. 81 doğumluyum fakat diziyi seyrettiğimde 90'lardan farkı yoktu o yılların. TV vardı benim çocukluğumda ama her evde yoktu mesela. Bir mahallede 15-20 hane olur onlarında birinde yada ikinsinde telefon olurdu. Bakkalın önünde annelerimiz kahvaltı yapar, gece onikilere kadar mahallede saklambaç oynardık biz. O günlerden bugünlere değişen toplumun kaybolan değerlerini anlatıyor Seksenler. Cumartesi 20.de.

Sevda Kuşun Kanadında: Sağ sol çatışması girdabında kaybolan genç nesiller. 1968 kuşağının canlı hikayesi. Birbirine kırdırılan gençlik. Ülkeyi birbirlerinden kurtarmaya çalışmak. Cuma 20.00 canlı yayın saatinde.

TRT 1 Ana Haber Bülteni, 1'de Sabah, Pelin Çift ile Gündem Ötesi, Eni Boyuna, Savaşta Barışta Türk Ordusu adlı programlarda TRT 1 Canlı yayın kuşağında oluyor.